Serwisy tworzone przez użytkowników coraz popularniejsze

Serwisy tworzone przez użytkowników cieszą się coraz większą popularnością w Wielkiej Brytanii, donosi comScore. Najpopularniejszy z nich to Wikipedia, która jest 16 najczęściej odwiedzaną stroną i ma 6,5 mln użytkowników. To 253% więcej niż rok temu. Ogromny wzrost zanotował serwis MySpace, w lipcu 2006 odwiedziło go o 467% więcej użytkowników niż rok wcześniej.

MySpace.com miał w kwietniu 5,2 mln użytkowników i był 27 najpopularniejszą witrynę. W pierwszej pięćdziesiątce najpopularniejszych witryn z zawartością tworzoną przez użytkowników (UGC - user generated content) znalazły się jeszcze serwisy Piczo.com, YouTube.com i Bebo.com.

Strony zaklasyfikowane jako UGC powodują większe zaangażowanie użytkownika. Spędza on na nich miesięcznie średnio 79,9 minuty w porównaniu z 32,2 minuty, które średnio spędza na stronach z pierwszej pięćdziesiątki nie sklasyfikowanych jako user-generated-content. Serwisy z zawartością tworzoną przez internautów mają też średnio więcej odsłon na użytkownika - 217, w stosunku do 52, przy innych serwisach.

Serwisy tworzone przez użytkowników coraz popularniejsze

Więcej: comScore (w języku angielskim)